Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+

Metody terapii

Przedstawiamy Państwu metody leczenia wykorzystywane w naszym Instytucie.


 

Skuteczna pomoc w różnych dolegliwościach dla dorosłych i dzieci.

Zajmujemy się leczeniem i pomocą w leczeniu między innymi:

 

* ALERGIE * ASTMA * BIEGUNKI CHRONICZNE * BÓLE GŁOWY (W TYM MIGRENOWE) * BÓLE KARKU, PLECÓW I BARKU * BÓLE KRĘGOSŁUPA, KRZYŻA I STAWÓW * BÓLE RAMION, RĄK, KOLAN, STÓP I NÓG * BÓLE MIESIĄCZKOWE * RWA KULSZOWA * BÓL (PORAŻENIE) NERWU TWARZOWEGO * DEPRESJE * DNA (SKAZA MOCZANOWA) * DUSZNICA BOLESNA * CUKRZYCA (TYP 2) * DYSKOPATIE * GRZYBICA (CANDIDA) * KAMICA NERKOWA * KAMICA ŻÓŁCIOWA * KOLKA NIEMOWLĘCA * KOSZMARY SENNE * LĘK (STANY LĘKOWE) * ŁUSZCZYCA * ŁYSIENIE * MIAŻDŻYCA TĘTNIC * MROWIENIE LUB UCZUCIE DRĘTWIENIA * NADCIŚNIENIE KRWI * NISKIE CIŚNIENIE KRWI * NIEPOKÓJ * NERWICE * NERWOBÓLE * NERWOWOŚĆ * NOWOTWORY * OBRZĘK NÓG * OPRYSZCZKA * OSŁABIONA ODPORNOŚĆ ORGANIZMU * OSŁABIENIE KRĄŻENIA KRWI * OSTEOPOROZA * PARADONTOZA * PASOŻYTY (LAMBLIE, GLISTY, PRZYWRY, OWSIKI, TASIEMIEC I INNE) * POCENIE SIĘ (NADMIERNE) * REUMATYZM * SEKSUALNE ZABURZENIA U KOBIET I MĘŻCZYZN * SEN (BEZSENNOŚĆ, CHRAPANIE, BEZDECH) * STAWU ZWYRODNIENIE, ZWICHNIĘCIE LUB SKRĘCENIE * TARCZYCY NIEDOCZYNNOŚĆ I NADCZYNNOŚĆ * TRUDNOŚCI Z KONCENTRACJĄ I PAMIĘCIĄ * TYCIE (NADWAGA, OTYŁOŚĆ) * URAZY SPORTOWE * UZALEŻNIENIE (OD NIKOTYNY, ALKOHOLU, NARKOTYKÓW, LEKÓW, HAZARDU I WIELE INNYCH) * WĄTROBY STŁUSZCZENIE * WŁOSY (OSŁABIENIE, WYPADANIE) * WRZODY ŻOŁĄDKA, DWUNASTNICY * ZABURZENIA RYTMU SERCA * ZGAGA * ZMĘCZENIE CHRONICZNE * ZAPARCIA * ZAPALENIE ZATOK * ZAPALENIE ŚCIĘGNA * ZAWROTY GŁOWY * ZABURZENIA HORMONALNE * ZABURZENIA UKŁADU POKARMOWEGO * I WIELE INNYCH.


Nasi specjaliści z powodzeniem stosują metody pomocy przy rożnego rodzaju bólach (kręgosłupa, kolan), leczeniu nadwagi
i otyłości, a także przy problemach psychicznych takich jak depresje czy nerwice. Korzystamy z wielu lat badań i doświadczenia z zakresu osteopatii, homeopatii, ziołolecznictwa oraz akupunktury i innych naturalnych metod leczenia.

 

Wśród naszych pracowników znajda Państwo wybitnych specjalistów:

 

Lekarz medycyny - psychiatra
JANUSZ SOIKA
 

 

 

HOMEOPATIA

Termin "homeopatia" powstał z kombinacji słów greckich: „homoin” - czyli podobny, i „pathos” - choroba, cierpienie. Ta nazwa wyraża fundamentalną zasadę homeopatii, przez jej twórcę dr Samuela Hahnemanna ujętą w słowa: „Similia similibus curentur” - podobne leczy podobne. Prawo podobieństwa mówi , że substancja, która wywołuje u zdrowego człowieka pewne stany i objawy chorobowe, będzie leczyć chorego, mającego podobne stany chorobowe.
Podczas wizyty u lekarza zgłaszamy swoje dolegliwości w sposób bardzo ogólny: np. „boli mnie głowa” lub „dokucza mi bezsenność”. Lekarz alopata po zbadaniu pacjenta zleca mu odpowiednie badania laboratoryjne, radiologiczne itd. i na ich podstawie stara się o postawienie diagnozy. Lekarzowi homeopacie to nie wystarcza, bowiem wybór najwłaściwszego leku wymaga uszczegółowienia każdej podawanej przez pacjenta informacji.
Homeopatię można stosować wszędzie tam, gdzie stosujemy leczenie zachowawcze. Dotyczy to zarówno chorób ostrych, jak i przewlekłych. Domeną homeopatii są choroby czynnościowe i w tej dziedzinie uzyskuje się często całkowite wyleczenie. Zastosowanie leczenia homeopatycznego w schorzeniach organicznych może wstrzymać lub opóźnić postępujący proces wyniszczenia organizmu.
Homeopatia pozostaje wierna naczelnej zasadzie leczenia - „primum non nocere” - po pierwsze nie szkodzić. Przy tak dużych rozcieńczeniach leków, jakie stosuje homeopatia, nie może być mowy o najmniejszym działaniu ubocznym. Homeopatia widzi człowieka jako całość, uważając, że dla wyboru leku potrzebna jest suma objawów, a nie zajmowanie się narządem, który jest w danym momencie chory.ADAM SKOWROŃSKI

OSTEOPATIA I CHIROPRAKTYKA

Osteopatia zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem, zapobieganiem oraz rehabilitacją zaburzeń układu mięśniowo - szkieletowego. Osteopata stara się przywrócić normalne funkcjonowanie organizmu i wspomaga naturalną zdolność jego regeneracji. Na podstawie badań i analizy historii choroby stosuje swoiste techniki manualne poparte odpowiednią dietą oraz zaleconymi pacjentowi ćwiczeniami.

Jakie dolegliwości leczy osteopatia?

Osteopatia wpływa wyjątkowo skutecznie na wiele zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego, m.in.:

 • * bóle pleców, szyi, ramion, głowy *
 • * urazy sportowe *
 • * choroby zawodowe *
 • * migrena *
 • * astma *
 • * bóle artretyczne *
 • * problemy trawienne *
 • * chorobę Parkinsona *
 • * stany zapalne ścięgna *
 • * neuralgię *
 • * kolkę i wiele innych. *

 

CHIROPRAKTYKA według dr Ackermanna Możliwości metody szwedzkiego specjalisty dr Ackermanna są ogromne. Jest obecnie jedną z najbardziej skutecznych i komplementarnych metod leczenia manualnego. Wyróżnia się szybką i celową diagnostyką, a postępowanie terapeutyczne jest tu precyzyjne i dokładne. Przy zastosowaniu metody dr Ackermanna w ciągu jednego lub kilku zabiegów można usunąć lub znacznie złagodzić ból. Każdy zabieg zostaje poprzedzony szczegółową diagnozą wstępną. Wiele dolegliwości, które swoją przyczynę mają w zaburzeniach funkcji narządu ruchu, a zwłaszcza kręgosłupa, są z natury odwracalne. Często zmiany w funkcjonowaniu stawów kręgosłupa powodują występowanie objawów podobnych do tych, które wywołują choroby organiczne. W praktyce klinicznej Instytutu Ackermanna, leczone są z pozytywnym skutkiem m.in. bóle kręgosłupa, głowy ( w tym migreny, zawroty, mdłości, zaburzenia wzroku i słuchu), tułowia, kończyn, „dolegliwości pseudoorganiczne” – bóle nerkowe, żołądkowe, wątrobowe, związane z perystaltyką jelit (zaparcia, wzdęcia, rozwolnienia) i wiele innych. Ponad 50 letnie doświadczenia w dr Ackermanna i ponad 30 letnia działalność dydaktyczna i terapeutyczna Ackermann College of Chiropractic w Stockholmie uczyniły tą metodę jedną z najbardziej znanych, głównie ze względu na dużą skuteczność w walce z bólem.

*Kinesiology Taping to terapia łącząca elementy medycyny europejskiej i dalekowschodniej gdzie nie leczy się choroby (objawów) ale pacjenta. W terapii wykorzystujemy plaster k-active tape o parametrach zbliżonych do właściwości ludzkiej skóry. Nazwa Kinesiology taping pochodzi z łaciny kinesiologia-nauka o ruchu, a wiec poprzez aplikację plastra dajemy możliwość przywrócenia funkcji. Każda aplikacja jest poprzedzona badaniem, oceną układu mięśniowo-powięziowego. Nie jest oparta na stosowaniu gotowych szablonów dla poszczególnych schorzeń. Kinesiology taping jest najbardziej rozwiniętą i stale dynamicznie się rozwijającą odmianą terapii z użyciem plastra bazującą na ostatnich osiągnięciach wiedzy medycznej z obszaru terapii mięśniowo - powięziowej.

** Twórcami koncepcji NDT Bobath byli doktor Berta i Karel Bobach- Czesi mieszkający w Londynie. Opracowali oni metodę o charakterze neurorozwojowym, a bazą do jej stosowania jest doskonała znajomość rozwoju neurofizjologicznego człowieka Szkolenie trwa 120 godzin lekcyjnych i kończy się egzaminem dającym dyplom międzynarodowego terapeuty NDT-Bobath. Do kursy mogą przystąpić osoby z tytułem: technik fizjoterapii, licencjat fizjoterapii, magister fizjoterapii, magister rehabilitacji ruchowej, lekarz.

 

 JOLANTA BARKOVSKIY

TERAPIA „TUINA”
(OSTEOPATIA I AKUPUNKTURA LUB AKUPRESURA)

TUINA jest systemem terapii manualnych pochodzących z czasów starożytnych łączących w sobie elementy terapii fizycznej (osteopatii) i akupunktury lub akupresury.

Osteopatia zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem, zapobieganiem oraz rehabilitacją zaburzeń układu mięśniowo - szkieletowego. Osteopata stara się przywrócić normalne funkcjonowanie organizmu i wspomaga naturalną zdolność jego regeneracji. Na podstawie badań i analizy historii choroby stosuje swoiste techniki manualne poparte odpowiednią dietą oraz zaleconymi pacjentowi ćwiczeniami.
Osteopatia wpływa wyjątkowo skutecznie na wiele zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego, m.in.: .

 • bóle pleców, szyi, ramion, głowy
 • urazy sportowe
 • choroby zawodowe
 • migrena
 • astma
 • bóle artretyczne
 • problemy trawienne
 • chorobę Parkinsona
 • stany zapalne ścięgna
 • neuralgię
 • kolkę i wiele innych.

AKUPUNKTURA LUB AKUPRESURA

Poprawia funkcjonowanie całego organizmu. Działa silnie przeciwbólowo i przeciwzapalnie, zmniejsza i likwiduje bóle kręgosłupa, nóg, stawów, mięśni i głowy. Skutecznie regeneruje aparat ruchu. Usprawnia krążenie krwi i energii życiowej. Odpręża i relaksuje. Jest niezastąpiona w leczeniu nerwic narządowych. Doceniana w pielęgnacji urody. Stosowana w leczeniu nadwagi i otyłości. Według WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) akupunkturą lub akupresurą można leczyć ponad 40 jednostek chorobowych jako metodą pierwszorzutową, a dalszych kilkaset jako metodą wspomagającą.


UWALNIANIE ORGANIZMU OD TOKSYN

BYĆ MOŻE:
- Odczuwasz ciągłe zmęczenie, brakuje ci energii, cierpisz na uciążliwe migreny;
- Często narzekasz na niestrawność, masz wzdęcia i inny dyskomfort ze strony układu pokarmowego;
- Cierpisz na bóle stawów, układu moczowego;
- Masz depresję;
- Twoje dziecko skarży się na ból głowy czy brzucha, wykazuje objawy nadpobudliwości, bądź typowe dla alergii, a stosowane do tej pory leki i terapie nie przynosiły właściwych rezultatów.
JEŚLI TAK, TO JESTEŚ WE WŁAŚCIWYM MIEJSCU.

Pracujący w naszym gabinecie terapeuci pomogą Ci – bez środków chemicznych, z użyciem wyłącznie naturalnych preparatów - pozbyć się uciążliwych dolegliwości.

Opieramy się na sprawdzonej od wielu lat metodzie czeskiego lekarza medycyny naturalnej dr Jozefa Jonasza, autora KIEROWANEJ I KONTROLOWANEJ DETOKSYKACJI.

W coraz większym stopniu środki chemiczne, żywność, leki, bakterie, wirusy, pasożyty, grzyby, pleśnie, jak też wytwarzane przez nie trujące toksyny oddziaływują na nasz organizm, ograniczając jego sprawność i wydolność, prowadząc do przewlekłych schorzeń.

Metoda dr. Jonasza pozwala określić poziom toksyn oraz miejsca ich lokalizacji. Kolejnym krokiem terapii jest zastosowanie preparatów ziołowo-informacyjnych, zwalczających wybrane toksyny i ogniska zakaźne w organizmie. Są one ukierunkowane na określone grupy toksyn, stąd też wynika ich skuteczność.

Możesz sprawdzić także, czy masz niedobory w zakresie składników mineralnych, witamin, a także, jakich produktów żywnościowych powinieneś unikać z powodu alergii bądź nietolerancji pokarmowej.

Dopełnieniem odtruwania organizmu jest specjalnie opracowana, w zależności od indywidualnych potrzeb, dieta.

PASOŻYTY

Według naukowców 25% populacji jest zarażona jednym lub wieloma pasożytami. Ocenia się, że w zamkniętych zbiorowiskach (żłobki, przedszkola, szkoły, domy dziecka) z owsikami zetknęło się do 90% dzieci. Najczęściej o obecności tych „nieproszonych gości” dowiadujemy się sporo za późno, gdy zdążą już poczynić w organizmie spore szkody. Przede wszystkim osłabiają funkcje wielu narządów i układu odpornościowego, który przestaje sobie radzić z coraz większą liczbą chorób.

TOKSYNY

Toksyny to szkodliwe dla zdrowia substancje różnego pochodzenia. Docierają one do organizmu za pośrednictwem bakterii , wirusów, grzybów czy drożdży, ale też szkodliwych substancji chemicznych, metali ciężkich. Mogą tworzyć się tez wewnątrz organizmu jako niewydalone produkty przemiany materii. Odkładają się latami, zatruwają organizm, przyczyniają się do powstawania różnego rodzaju dysfunkcji, a w końcu poważnych dolegliwości.

Metoda ukierunkowanej detoksykacji doktora Jonasza jest niezwykle pomocnym narzędziem w oczyszczaniu organizmu. Pozwala ona określić, za pomocą unikalnego aparatu SALVIA, poziom toksyn oraz miejsca ich lokalizacji.

JAKICH PREPARATÓW UŻYWAMY?

Ważnym elementem detoksykacji są oryginalne preparaty informacyjne firmy JOALIS. Są one ukierunkowane na określone grupy toksyn. Preparaty „ komunikują się” z tkanką dotkniętą schorzeniem i mobilizują organizm do usunięcia z niej ogniska zakaźnego. Wydalając z organizmu groźne toksyny, usuwamy tym samym przyczynę schorzenia. Po likwidacji ognisk normalizuje się działanie systemu odpornościowegoMagister
ANDRZEJ SKARŻYŃSKI

TERAPIA ZIOŁAMI 

ORAZ

SUPLEMENTAMI NATURALNYMI 

Według farmakologów zioła swoje dobroczynne działanie zawdzięczają dającym się chemicznie scharakteryzować grupom substancji, bądź pojedynczym substancjom, będącym w gruncie rzeczy niczym innym, jak produktami przemiany materii poszczególnych roślin.Upraszczając nieco możemy stwierdzić, że każda roślina składa się z przeróżnych związków chemicznych, najczęściej o skomplikowanej budowie, bo w procesach przemiany materii w organizmie każdego żywego zioła powstają np. węglowodany, białka, tłuszcze, a z nich... nowe substancje niezbędne do życia. Owa różnorodność związków organicznych powstających w roślinach jest przeogromna. Wystarczy tu wspomnieć, że w laboratoriach całego świata wyizolowano ponad 100 000 różnych związków roślinnych, a wiele z nich udało się przebadać farmakologicznie.

Ale dzisiaj coraz częściej mówimy również o tym, że swoją niezwykłą leczniczą moc zioła zawdzięczają też cudownym właściwościom przekazywania organizmowi tzw. bioinformacji. Wydaje się, że poznawanie na przestrzeni wieków leczniczych właściwości roślin było niczym innym, jak praktycznym rozszyfrowaniem zawartych w nich bioinformacji, co pozwalało na tworzenie wielu skutecznych terapeutycznie receptur.

Każda roślina lecznicza, bądź mieszanka ziołowa, jest zatem lekiem ekologicznym (tzw. ekolekiem) regulującym mechanizmy samokontroli organizmu człowieka. Żadna bowiem aparatura naukowa nie jest w stanie ocenić, co w danej chwili potrzebne jest ustrojowi do wyrównania procesów metabolicznych tak dobrze, jak sam ustrój człowieka.
I może dlatego zioła są niezwykle skuteczne w bardzo wielu dolegliwościach.
    Znakomitym, a często wręcz niezbędnym , uzpełnieniem terapii ziołowych są suplementy naturalne (zwane niekiedy suplementami diety), które pozwalają (wraz z mieszankami ziołowymi) wyregulować funkcjonowanie całego organizmu, pozbyć się bez problemu, bez leków chemicznych, np. bakterii, wirusów, grzybów czy pasożytów.
    Oto jeden z przykładów terapii ziołami i preparatami naturalnymi- kiedy pacjent cierpi równocześnie na ogólne osłabienie, biegunki i wzdęcia, (grzyby), bóle w okolicy wątroby (pasożyty, np. lamblie), ma nadmiar tkanki tłuszczowej (nadwaga, celulitis). Człowiek ten odzwiedza często wielu różnych specjalistów, łyka "garściami" leki chemiczne, a poprawa samopoczucia cały czas nie jest zadowalająca. Jak na taki przypadek patrzy terapeuta ziołami i suplementami naturalnymi?
   Oczyszcza organizm za złogów naturalnymi mieszankami ziołowymi. 
    W dalszej kolejności zaleca suplementy naturalne tzw. prebiotyczne, które stymulują wzrost bifidobakterii odpowiedzialnych za prawidłowy skład mikroflory jelitowej. Wtedy odbudowują się kosmki jelitowe odpowiedzialne za poprawę wchłaniania. Odbudowane bifidobakterie radzą sobie też z wirusami, grzybami i pasożytami.
   W końcu następuje zalecenie kolejnego suplementu naturalnego, zawierającego wszystkie aminokwasy egzogenne i endogenne odbudowuje w całym organiźmie białka, z których powstają mięśnie. A tłuszcz spala się w mięśniach!
   W konsekwencji po 2-3 miesięcznej kuracji znikają wzęcia, biegunka, groźne wirusy, grzyby i pasożyty. Doskonale zaczynają wchłaniać się makro i mikro elementy. Trwale znika nadwaga spowodowana nadmiarem tłuszczu i to bez tzw. efektu ,,jojo", czyli szybkiego powrotu otyłości.
   Jak Państwo widzą nie ma tu żadnej tajemnicy, aby znów cieszyć się życiem !
Jest to tylko jeden z bardzo, bardzo wielu przykładów kuracji ziołami i preparatami naturalnymi.
Warto spróbować!


Strona główna | O nas | Metody terapii | Specjaliści | Sklep | Porady | Szkolenia | Kontakt